5 aplikacij, ki nam bodo pomagale pri izboljašnju našega mentalnega zdravja

Mentalno zdravje je še vedno prevečkrat tabu tema. O tem se ne želimo pogovarjati niti z najbližjimi, večina pa niti razmišljati ne želi, da bi zaradi mentalnih težav obiskala psihiatra ali psihologa. A mentalno zdravje je prav tako, če ne celo bolj pomembno, kot fizično zdravje.
Prav je, da se o njem govori in odlično je, če za pomoč prosimo strokovnjaka. Če imate težave z mentalnim zdravjem, vam za začetek priporočamo spodnje aplikacije, ki vam lahko pomagajo do boljšega počutja.
Talkspace
Talkspace je aplikacija, ki omogoča različne plane, omogoča pa tudi različne kanale (terapija v živo, pošiljanje sporočil, avdio terapija, ali kombinacija več različnih). Cena je nekje med 60 in 91 evrov tedensko, odvisno za kaj se odločite. Omogoča tako terapijo za posameznike, najstnike in pare. Za razliko od terapevtov, s katerimi se lahko srečujemo enkrat na teden, tukaj lahko pošiljamo svojo vprašanja, na katere dobimo odgovore v kratkem času.
Foto: Unsplash
BetterHelp
BetterHelp nam določi terapevta glede na vprašalnik, ki ga izpolnimo pred začetkom, vsak pa mora imeti vsaj tri leta izkušenj in 2000 ur izkušenj za sabo. Če dobimo osebo, ki nam ni po godu, jo lahko zamenjamo, vendar pa terpaveti ne postavljajo diagnoz ali pišejo receptov. Cene se gibljejo med 37 in 65 evri tedensko, če želimo pa lahko ostanemo anonimni.
Larkr
Larkr omogoča video pogovore s terapevti, ki stanejo 78 evrov, vendar se ni potrebno odločiti za določen plan, ampak lahko enostavno izkoristimo terapijo kadar želimo. Ko se prvič vpišemo, aplikacija uporabi umetno inteligenco in nas poveže z izbranim terapevtom. Vse terapije se dogajajo v živo, vmes pa lahko pošiljamo tudi svoja vprašanja in skrbi. Imajo terapevte z vseh koncev sveta, zato jim lahko pišemo kadarkoli, čeprav naš redni terapevt ni na voljo.
ReGain
ReGain je predvsem namenjen romantičnim parom. Če se znajdemo v težavah s svojim partnerjem, si dobimo terapevta, s katerim smo skupaj v eni "sobi". Ker se zavedajo, da je težko najti termin, ki ustreza obema partnerjema, se zanašajo predvsem na pisno komunikacijo, kar pomeni, da lahko vprašanja in dileme pošiljamo kadarkoli, obenem pa tudi že stare nasvete lahko preberemo, kadar želimo. Cene variirajo od 37 do 65 evrov na teden.
TeenCounseling
TeenConsueling je aplikacija namenjena najstnikom med 13 in 19 letom starosti, ki enostavno ne morejo na obisk k terapevtu v živo. Stranka in terapevt imata "virtualno sobo", v katero lahko vstopata samo onedva, v njej pa pogovori lahko potekajo kadarkoli. Najstniki se lahko odločijo tudi za video terapijo ali avdio klic, starši pa so opozorjeni le v primeru, da lahko pride do samopoškodovanja ali poškodovanja drugih. Cene se gibljejo med 37 in 65 evri na teden.
Foto: Unsplash