Globalna tehnološka znamka HONOR v duhu inovacij sodeluje s priznanim umetnikom umetne ... Več
Prvo podvodno vilo najdemo na Maldivih

Na rajskih Maldivih raste prva podvodna vila na svetu, za gradnjo katere bodo skupno porabili preko 12 milijonov evrov. Prvi gosti bodo podvodni svet Indijskega oceana lahko iz razkošne spalnice v vili Muraka, kar v lokalnem jeziku pomeni korala, opazovali novembra 2018.
Prva podvodna vila bo nova pridobitev luksuznega podvodnega hotela Conrad na otoku Rangali na Maldivih. Od podobnih nastanitev se bo razlikovala po svoji kvadraturi, saj do sedaj ni bilo mogoče najeti tako prostorne podvodne namestitve. Vila bo naenkrat lahko sprejela do 9 gostov.
Preberite še: Podvodni hoteli s spektakularnim morskim razgledom
Arhitekt Ahmed Saleem se je odločil, da vilo Muraka ustvari v dveh nadstropjih. Zgoraj bomo našli dve spalnici, sončno teraso, kuhinjo, neverjetni bazen in celo telovadnico. Drugi del se nahaja skoraj 5 metrov pod gladino morja ter bo vključeval glavno spalnico in dnevno sobo. Poskrbljeno je tudi za velika okna, ki dajo gostom občutek, da se nahajajo v akvariju. Občudovanje morskega življenja pa seveda ni poceni. Za najem prve podvodne vile bo namreč potrebno odšteti kar 41.000 evrov na noč.